Děkujeme za přízeň nám i designu!

Na výstavě Světlo a život můžete malovat světlem

Ukázka z malování světlem na výstavě Světlo a život v Národním muzeu v Praze

V nové budově Národního muzea v Praze byla zahájena výstava Světlo a život, která je zaměřena na sluneční záření na Planetě Zemi. Součástí zahájení výstavy, která potrvá až do 31. prosince 2018, bylo také malování světlem, které připravil výtvarník Alex Dowis. Návštěvníci výstavy si malování světlem mohou vlastnoručně vyzkoušet.

“Sluneční záření má jako stavební kámen života na Zemi klíčovou roli v evoluci a rozmanitosti organismů. Výstava představí život v jeho nejrozmanitějších formách přizpůsobených na (ne)dostatek světla v různých biotopech,” popisuje výstavu v bývalé budově Federálního shromáždění od Karla Pragera samo muzeum.

Ukázka z malování světlem na výstavě Světlo a život v Národním muzeu v Praze vystava-svetlo-a-zivot-alex-dowis-2.jpg Ukázka z malování světlem na výstavě Světlo a život v Národním muzeu v Praze Ukázka z malování světlem na výstavě Světlo a život v Národním muzeu v Praze

Zahájení výstavy 27. července doprovázela také světelná show, kterou připravil Alex Dowis. Před prvními návštěvníky výstavy namaloval Národní muzeum před diváky i několik zvířat. Kurátoři výstavy se rozhodli zprostředkovat Light Art Show každému návštěvníkovi a umožňují proto vyzkoušet si po celou dobu výstavy, zdarma v rámci vstupného, malování světlem.

Čtěte další články na téma výstava a světlo

Foto a zdroj: Národní muzeum

Článek ze dne: 30.7.2017
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6002
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588