Klikněte a napište nám e-mail!

Svítání je výstava 60 grafických děl Zdeňka Sklenáře

Ukázka z výstavy Svítání Zdeňka Sklenáře

Až do 24. září je možné v Galerii moderního umění v Hradci Králové navštívit výstavu Svítání Zdeňka Sklenáře, která nabízí grafickou část díla tohoto významného již zesnulého českého výtvarníka. V expozic najdete více než 60 děl z let 1934 až 1985. Krom známých grafických cyklů také unikátní a neznámá díla.

“Více než 60 z celkem 110 grafických děl jedné z nejvýraznějších postav českého umění 20. století malíře, grafika a ilustrátora Zdeňka Sklenáře (1910-1986), v Galerii moderního umění v Hradci Králové je reprezentativním průřezem grafickou tvorbou autora. Kurátor výstavy PhDr. Tomáš Rybička společně s galeristou Zdeňkem Sklenářem do kurátorského konceptu zařadili ucelený výběr z grafického díla, jemuž se Zdeněk Sklenář vedle malby soustavně věnoval,” uvádí zástupci královéhradecké galerie.

Ukázka z výstavy Svítání Zdeňka Sklenáře Ukázka z výstavy Svítání Zdeňka Sklenáře Ukázka z výstavy Svítání Zdeňka Sklenáře Ukázka z výstavy Svítání Zdeňka Sklenáře

“Výstava v královéhradecké Galerii moderního umění diváky seznámí v tematických celcích s ikonickými grafickými cykly, známými především z knižních ilustrací, ale i s grafickými díly poznamenanými válečným a poválečným obdobím a Sklenářovou inspirací atmosférou Paříže. Kurátoři výstavy zařadili do jednoho z cyklů také portréty inspirované postavou a osobností malíře Arcimbolda, právě Sklenář přiměl teoretiky umění, aby se díly manýristů na dvoře Rudolfa II. začali zabývat,” dodávají.

Čtěte další články na téma výstava

Foto a zdroj: Galerie moderního umění HK a Galerie Zdeněk Sklenář

Článek ze dne: 25.8.2017
Téma: , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588