Děkujeme za přízeň nám i designu!

Tomáš Ruller vystavuje v Brně nejlepší fotky i objekty

Ukázka z výstavy Perform-Made - Odolné okamžiky výtvarníka Tomáše Rullera

V Domě umění města Brna byla zahájena výstava Perform-Made, která je velkou retrospektivou významného představitele akčního umění Tomáše Rullera. Výstava je rozdělena na dvě části, přičemž první brněnská je zaměřena na fotografie a objekty. Druhou část budeme moci zhlédnout v roce 2018 v Praze.

“Tomáš Ruller, brněnský rodák a performer, nastupující na scénu v 70. letech, je už od první poloviny osmdesátých let klíčovou osobností československé výtvarné scény. Ve svých performance pokračuje kontinuálně dodnes, často je kombinuje s multimediálními instalacemi. Jeho tvorba je z velké části založena na předem vypracovaných projektech, tak jako i na systematicky vedené dokumentaci, od jednoduché fotodokumentace akcí z raného období, kdy nebyla kvalitní technologie reprodukce v uměleckých kruzích téměř dostupná, po rozvinuté formy digitálních záznamů a postprodukce z nedávného období,” uvádí kurátor výstavy Dušan Brozman.

Ukázka z výstavy Perform-Made - Odolné okamžiky výtvarníka Tomáše Rullera Ukázka z výstavy Perform-Made - Odolné okamžiky výtvarníka Tomáše Rullera Ukázka z výstavy Perform-Made - Odolné okamžiky výtvarníka Tomáše Rullera Ukázka z výstavy Perform-Made - Odolné okamžiky výtvarníka Tomáše Rullera

“Retrospektiva v Domě umění představí v sedmi prostorách a kapitolách přehled Rullerova díla s důrazem na fotografie, objekty a instalace, doplněný výběrem nejdůležitějších videoprojekcí. Návštěvníka povede od počátečních akcí v 70. letech, uskutečněných v přírodě a v alternativních společenstvích, k expresivním body-artovým akcím 80. let. Další kapitolu tvoří mezinárodní projekty spolupráce School of Attention a Black Market. Těžiště 90. let je v instalacích a performancích, integrujících nová média a technologie. V pracích z přelomu tisíciletí se v Rullerově tvorbě objevují dokumentace a objekty alchymických experimentů,” dodává k výstavě, kterou je možné navštívit do 12. listopadu 2017.

Čtěte další články na téma výstava a umění

Foto a zdroj: Dům umění města Brna

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588