Děkujeme za přízeň nám i designu!

Dinara Kasko peče moderní dorty jako umělecká díla

Dinara Kasko a její dorty

Ukrajinská cukrářka Dinara Kasko se specializuje na navrhování a výrobu dortů moderních tvarů. Výtvarnice při navrhování používá moderní metody jako počítačové modelování a 3D tisk, díky kterým si může přesně připravit formy pro své dorty. Výsledky jsou opravdu famózní a to i po rozkrojení.

Mladá teprve 28letá Dinara Kasko začala jako většina žen pečením v domácnosti. Nejdříve jednoduché koláče a koláčky, později menší dortíky a nakonec i velké dorty. Její občasná rutina se rychle změnila na vášeň. Na Ukrajině vystudovala Vysokou školu architektury a designu. Po studiích začala pracovat v ateliéru, kde tvořila 3D vizualizace. V tu dobu jí napadlo propojit svět 3D modelování se svou vášní pro cukrářství.

Dinara Kasko a její dorty Dinara Kasko a její dorty Dinara Kasko a její dorty Dinara Kasko a její dorty

Dinara se rozhodla do cukrářství přinést něco nového a to moderní technologie. V té době dostala vlastní 3D tiskárnu a rozhodla se vymodelovat si formu na dorty v 3D programu, nechat ji vytisknout na 3D tiskárně. Celý proces byl samozřejmě složitější, ale nesl své ovoce. Výsledkem jsou silikonové formy na dorty originálních tvarů, do kterých dorty peče na ukázku a dává k nim i své recepty. Formy na pečení pak prodává.

Dinara Kasko a její dorty Dinara Kasko a její dorty Dinara Kasko a její dorty Dinara Kasko a její dorty

Dává přednost jednoduchosti a geometrickým vzorům, proto u ní nejčastěji najdete různé kostky, kvádry a koule. Má ráda černou, červenou a bílou barvu, stejně jako ostré čáry. To vše se snaží propojit do dortů, které vypadají jednoduše a přesto famózně. Nebrání se ani spolupráci s dalšími umělci jako například naposledy s José Margulisem, s nimž vytvořila trojici geometrických dortů zdobenou strukturou z plátků.

Dinara Kasko a její dorty Dinara Kasko a její dorty Dinara Kasko a její dorty Dinara Kasko a její dorty

Největší ohlas však sklízí její dorty z malých koulí jako například třešňový dort Cherry Cake nebo dort z 27 koulí spojených do malé krychle. Její kreace jsou však i o poznání složitější a to například na Vánoce, kdy vytváří daleko zdobnější série dortů nebo na Valentýna, kdy tvoří dorty s tvarem srdce.

Čtěte další články na téma jídlo

Foto a zdroj: Dinara Kasko

Článek ze dne: 28.9.2017
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588